Whyte i hakmerret Povetkinit, e nokauton në raundin e katërt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dillian Whyte ka mbajtur gjallë shpresat për titullin e botës në peshat e rënda, pasi realizoi një fitore mbresëlënëse ndaj Alexander Povetkinit duke e nokautuar në raundin e katërt.

32-vjeçari e shijoi në mënyrën më të mirë hakmarrjen ndaj Povetkinit, pasi që ky i fundit e kishte mposhtur në meçin e zhvilluar në muajin gusht.

Povetkini nuk i rezistoi tre goditjeve të njëpasnjëshme në raundin e katërt të boksierit britanik, duke e pranuar humbjen e tij të tretë në karrierë.

Vetëm Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko kishin arritur ta mposhtin më parë Povetkinin në 39 meçe profesionale.

Advertisement

Whyte tani ka shansin të luftojë për titullin e botës në peshat e rënda, sidomos pas përformancave së mbrëmshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy