Wijnaldum: Kemi shpresuar në rezultat më të mirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kapiteni i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum ka pranuar se ndaj Real Madridit ishte shumë vështirë. Liverpooli pësoi 3:1 në Madrid, në ndeshjen e parë çerekfinale të Championsit.

“Ishte vështirë. Kemi luajtur ndaj një ekipi të mirë. Mënyra se si jemi paraqitur në pjesën e parë nuk ishte e mirë. Kemi rënë shpejtë me pasime të thjeshta. Dy momente të moskoncentrimit të mjaftueshëm na kushtuan me gola të pranuar”, ka thënë Wijnaldum për BT Sport. “Nuk ishim në formë të duhur. Para pjesës së dytë kemi thënë se do të luajmë lojën tonë dhe nuk do të humbim topin lehtë. Lojtarët e Realit ishin të rrezikshëm me topa të gjatë. Ndërsa ne luajtëm lojën tonë në pjesën e dytë dhe për këtë shënuam. Për fat të keq Reali shënoi edhe një gol tjetër dhe kjo e bën më të vështirë. Goli na dha besim. Por kemi shpresuar për rezultat më të mirë”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy