Ylli ndahet me trajnerin Gezer

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klubi i basketbollit Golden Eagle Ylli është ndarë të hënën mbrëma me trajnerin turk, Fatih Gezer.

Ylli po lufton për titull, por rezultatet nuk i ka pasur ato që priteshin.

“Me marrëveshje të dyanshme kemi shkëputur marrëveshjen me trajnerin Fatih Gezer. Golden Eagle Ylli e falënderon dhe i uron sukses në të ardhmen”, ka njoftuar Ylli.

Trajnerin e ri suharekasit e prezantojnë nesër.

Advertisement

Ylli e nisi edicionin me malazezin Dragan Radoviq, ndërsa do ta përfundoj me një trajner të tretë.

Me largimin e Gezerit vetëm konfirmohen zhvillimet e shumta e të papritura në skuadrat e basketbollit. Lëvizje priten edhe në skuadra tjera. Zhvillimet po janë ashtu si rezultatet – të papritura.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy