Zidane e pranon se Real Madridi planifikon të luajë pa Hazardin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka bërë të ditur se nuk llogarit në shërbimet e Eden Hazardit këtë edicion.

Ylli belg është jashtë fushave të blerta shkaku i një lëndimi të pësuar. Hazard pritet t’i mungojë madrilenëve deri në mesin e muajit prill.

“Nuk kemi ndonjë plan të veçantë për Hazardin. Ai po vazhdon rikuperimin dhe do të shohim se kur do të jetë i gatshëm”, deklaroi Zidane.

Hazard këtë sezon me Real Madridin ka luajtur vetëm 198 minuta shkaku i lëndimeve të shpeshta.

Advertisement

30-vjeçari u transferua te Real Madridi në vitin 2019 nga Chelsea për 115 milionë euro.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy