Llabunishti feston SHQIP! (FOTO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Labunishti feston!
Nisi java festive ne fshatin Llabunishte. Festave te Nentorit i paraprijnë nje sërë aktivitete te organizuara nga Mesimdhenesit e shkolles “Murat Llabunishti”, duke filluar nga sot: marshimi i nxenesve me parulla kushtuar shkronjave te arta shqipe, kuizi i diturisë, vizitë shkolles se parë shqipe(diten e marte), turneu i futbollit si dhe ceremonia kryesore festive me rastin e 28 Nentorit. Urime 22 Nentorin- Dita e alfabetit dhe 28 Nentori- Dita e Flamurit Kombetar!

Advertisement

Llabunishti feston SHQIP! (FOTO) shkruan Struga Ekspres.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy