Bëni Like Struga.info në Facebook


Paditet 47 vjeçari, me dokumente të falsifikuara dêshironte t’ja shesë banesën 87 vjeçares

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Njësia për Punë të Brendshme Strugë ka ngritur padi penale kundër T.D.(47) nga Shkupi për shkak të
dyshimit të bazuar për kryerjen e veprës penale “fallsifikim i dokumenteve”. Ai, me qëllim të përvetësimit të kundërligjshëm të një apartamanenti në Strugë, në pronësi të një shtetase 87-vjeçare të Republikës së Serbisë, ka përgatitur dokumente fallse dhe një kontratë shitblerjeje fallse dhe i ka përdorur në organet kompetente të komunës së Strugës. SPB Ohër , Zëdhënëse Merlina Islami

Paditet 47 vjeçari, me dokumente të falsifikuara dêshironte t’ja shesë banesën 87 vjeçares shkruan Struga Ekspres.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy