Apple do ta hapë një dyqan online në Indi, në muajin shtator

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania Apple ka vendosur që ta hapë një dyqan online në Indi, muajin e ardhshëm.

Prodhuesi i iPhone tani i shet produktet e tyre përmes kompanive vendore indiane si Amazon dhe Flipkart.

Dyqani online i kompanisë Apple do të jetë i gatshëm të fillojë punën në kohën e festës në Diwali, në kohën kur indianët shpenzojnë më së shumti, raporton Reuters.

Kryeshefi ekzekutiv i Apple-s, Tim Cook, ka thënë në fillim të këtij viti se Apple do ta hapë dyqanin e parë online në Indi, në vitin 2021.

Advertisement

Me më shumë se 1 milion abonues, India ofron perspektivë të rritjes për prodhuesit e telefonave të mençur.

Apple gjithashtu monton disa telefona të mençur, përfshirë iPhone 11, në fabrikat Foxconn dhe Wistron, në dy shtetet jugore indiane.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy