Apple ka në plan të prodhojë 75 milion iPhone 5G deri në fund të vitit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Apple ka në plan të prodhojë 75 milion iPhone 5G deri në fund të vitit

Apple u ka kërkuar furnitorëve të saj që të prodhojnë të paktën 75 milion iPhone 5G në gjysmën e dytë të këtij viti, si dhe modele të reja të orëve inteligjente, një iPad Air të ri dhe një HomePod më të vogël, njoftoi Bloomberg.

Gjiganti amerikan i teknologjisë parashikon që dërgesat e gjeneratës së ardhshme iPhone do të arrijnë deri në 80 milion njësi në vitin 2020, sipas agjencisë New York, duke iu referuar njerëzve të njohur me këtë çështje.

Apple gjithashtu po përgatitet të nisë një iPad Air të ri me një ekran të ngjashëm me iPad Pro, si dhe të lançojë dy versione të reja të Apple Watch dhe kufjeve të saj të para pas markës Bits, shtoi informacioni.

Vlera e kompanisë

Advertisement

Gjigandi i teknologjisë Apple është bërë kompania e parë amerikane që renditet në bursë me një vlerë prej 2,000 miliardë dollarësh.

Investitorët në Wall Street kanë zgjedhur të injorojnë çështjet e ekosistemit të Apple Iphone në favor të bastit që kompania do të jetë edhe më e suksesshme në botë pas krizës së virusit koronar.

Kompania ka dyfishuar kështu vlerën e saj të tregut në pak më shumë se dy vjet.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy