Apple po monitoron shëndetin mendor nëpërmjet të dhënave nga iPhone

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjiganti teknologjik, Apple, raportohet se është duke punuar në ndihmën për diagnostikimin e depresionit, anktheve dhe humbjen e kujtesës nëpërmjet përdorimit të iPhoneit. Hulumtuesit po shpresojnë se analizimi i të dhënave, siç janë mobiliteti dhe gjumi, mund të ndihmojnë për këtë, sipas “Wall Street Journalit”.

Masat tjera përfshijnë analizimin e shprehjeve në…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy