‘Crucible’, loja e cila po shihet si rival i Fortnite-it

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Crucible”, e cila do të dalë në treg 20 maj, u vonua dy herë për shkak të Covid-19, sipas drejtuesit Colin Johanson. Së pari, pasi ekipi i zhvillimit u përshtat për të punuar nga shtëpia dhe pastaj sepse ekipi vuri në dyshim kohën e botimit të një loje gjatë një pandemie, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

CNN e analizoi lojën dhe mundësinë për të luajtur së bashku me zhvilluesit e tjerë dhe lojërave në internet.

Loja është falas për t’u luajtur dhe është në dispozicion vetëm në PC. Ai kombinon elemente nga lojëra aventureske dhe kërkuese, si mposhtja e monstrave, si dhe tiparet nga revolta të njohura.

“Crucible” është vendosur në një botë apokaliptike, ku shumë pak njerëz janë në gjendje të bëjnë aventura në ambiente të jashtme. Ata që bëjnë duhet të gjejnë punë si “freelancer”, përkatësisht krijesa gjuetie, një përzgjedhje e veçantë që i ndihmon ata të ngriten dhe të rriten për t’u bërë më të fuqishëm.

Advertisement

Loja po shihet si ‘Fortnite’ i ardhshëm. /Lajmi.net/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy