“Guri i varrit” të Internet Explorerit bëhet viral në Korenë e Jugut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për Jung Ki-young, inxhinier softuerësh koreano-jugor, vendimi i Microsoftit për të mos përkrahur shfletuesin e saj të internetit Internet Explorer, ka shënuar fundin e një marrëdhënieje çerekshekullore të ndryshueshme me teknologjinë, raportoi Reuters të shtunën.

Për të përkujtuar “vdekjen” e këtij shfletuesi, inxhinieri koreano-jugor shpenzoi një muaj dhe rreth 330 dollarë…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy