Marina britanike përgatitet për komandot “Iron Man”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gara për armatim është një ndër më të ethshme mes vendeve më të zhvilluara të botës dhe kjo shihet herë pas herë me prezantimin e armëve moderne që në një farë mënyre mund të konsiderohen dhe si një kërcënim në distancë.

Marina Britanike ka nxjerrë së fundmi pamjet e një “kostumi” të stilit Iron Man që forcat elitë dhe komando përdorën gjatë një testimi për të hyrë në anijet armike.

Në pamje shihet komandoja i pajisur me këtë armaturë që fluturon nga njëra varkë në tjetrën dhe më pas kthehet pas në destinacion.

Pajisja e mrekullueshme e quajtur “Kostumi Reaktiv” është krijuar nga gjiganti teknologjik britanik “Gravity Industries”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy