Prezantohet jahti “peshkaqen”, do të kushtojë 450 milionë paund

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Projektuesit e mjeteve luksoze të lundrimit kanë prezantuar planin për ndërtimin e një mega-jahti 450 milionë paundesh, i cili do t’i përngjajë një peshkaqeni.

Modeli i jahtit 152 m i gjatë dhe 34 m i gjerë është frymëzuar nga grabitqari i oqeaneve dhe do të ketë pendë dhe bisht.

Mjeti lundrues, gjithashtu, ka dhe një përshtatje me arkitekturën romake në 6 nivelet e tij dhe do të jetë i pajisur me të gjitha komoditetet më luksoze.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy