Rusia gjobit Facebookun dhe Telegramin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoritetet ruse urdhëruan të enjten Facebookun dhe aplikacionin e mesazheve Telegram të paguanin gjoba të mëdha për dështimin për të hequr një përmbajtje të ndaluar, një veprim që mund të jetë pjesë e përpjekjeve në rritje të qeverisë për të forcuar kontrollin mbi platformat e rrjeteve sociale mes disidencës politike.

Një gjykatë në Moskë gjobiti…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy