Të gjitha njoftimet më të mëdha nga konferenca e zhvillimeve vjetore

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasi që pandemia e koronavirusit ka pamundësuar mbajtjen e konferencave të mëdha, Microsoft ka ndërtuar konferencën më të madh vjetore, transmeton lajmi.net.

Kompania ka njoftuar një numër të madh të zhvillimeve për të ardhmen e sistemit operativ, Windows 10, duke përfshirë shiritin e kërkimeve të ngjashëm me Spotlifht të kompjuterëve Apple.

Kompjuterët mund të kenë ndryshimet shumë shpejtë, pa marrë parasysh se kur janë krijuar.

Microsoft po shpreson që kjo infrastrukturë do të bëhet e ardhmja e vendeve të punës. Gjithashtu Microsoft ka lajmëruar ndryshime dhe zhvillime për komunikimet në grupe duke përfshirë modele të personalizuara.

Advertisement

Në fund, Microsoft do të prezantojë mjetin e ri të Power Toys, që është sistem me shërbime falas si regjistrimi. /Lajmi.net/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy