Windows 11 dhe Windows 10 nuk mund të shkarkohen më në Rusi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Përdoruesit në Rusi nuk janë më në gjendje të shkarkojnë dhe instalojnë Windows 11 & 10, nga faqja zyrtare e Microsoftit në atë vend, shkruan agjencia ruse e lajmeve TASS.

Sipas raportit, përpjekja për të shkarkuar Windows 11 ose 10 çon në “error 404”, megjithëse thekson se shkarkimi funksionon pa probleme kur ndryshon vendndodhjen përmes VPN.

Nuk dihet nëse kjo është…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy