Pas humbjes me Teutën, Tirana është rikthyer te fitorja në Superligën Shqiptare pas fitores me rezultatin e pastër 3-0 kundër Vllaznisë.

Bardhë e blutë e dominuan plotësisht sfidën me Vllazninë që thuajse ishte spektatore e lojës së Tiranës.

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë 2-0 të lojtarëve të Egbo-së, me dyshen e golave Torasa dhe Ngo. Një prekje e topit me dorë brenda zonës nga bardhë e blutë rriti tensionin në fushë pasi shkodranët kërkuan penallti, por fjalën e fundit e dha arbitri Enea Jorgji i cili sinjalizoi vazhdimin e lojës.

Edhe pse në fund të pjesës së parë Tirana mbeti me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Hoxhallarit, shkodranët nuk ditën ta shfrytëzojnë situatën.

google_ad_client = "ca-pub-9470492314070355"; google_ad_slot = "5632655076"; google_ad_width = 300; google_ad_height = 250; google_page_url ="http://www.zhaku.net/";

Tirana më se e vendosur për të marrë tre pikët, realizoi golin e tretë me Kalen duke vulosur fatin e ndeshjes. Kjo fitore e çon Tiranën në kuotën e 62 pikëve, duke kryesuar bindshëm.