Rusia: Ne nuk duam të përdorim armë bërthamore

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rusia: Ne nuk duam të përdorim armë bërthamore

Askush në Rusi nuk po mendon të përdorë armë bërthamore.

Kështu deklaroi në një intervistë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov. 

I pyetur nga gazetari nëse presidenti rus Vladimir Putin ka kërcënuar ndonjëherë se do të përdorë armë bërthamore nëse një palë e tretë ndërhyn në konfliktin në Ukrainë, Peskov u përgjigj:

“Unë nuk mendoj kështu. Në vend të kësaj, ai deklaroi qartë se nëse dikush ndërhyn, Rusia ka të gjitha mjetet e nevojshme për të reaguar dhe ndëshkuar ata që bëjnë kete gje”.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy