“S’ka qenë kurrë miku ynë”/ Erdogan: Do vazhdojmë luftën tonë kundër Netanyahut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, në një takim me disa të rinj në Turqi, u ndal edhe tek konflikti mes Izreali dhe Palestinës.

Ai foli për rolin e vendit të tij në këtë çështje, teksa shtoi se gjatë karrierës së tij politike 40-vjeçare ka kundërshtuar vazhdimisht njerëz si Benjamin Netanyahu.

Advertisement

“Tani kemi edhe politikanë që janë kaq të pamoralshëm dhe pa asnjë pikë turpi më vendosin në të njëjtin nivel me Netanyahun… Benjamin Netanyahu nuk ka qenë kurrë, as nuk do të jetë miku ynë. Ne do të vazhdojmë luftën tonë kundër Netanyahut si më pare.”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy