Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me periudha dielli. Në orët e pasdites moti do të jetë jo-stabil, në më shumë vende me reshje të dendura dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 19, ndërsa ajo maksimale prej 24 deri në 30 gradë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell, pasdite me kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë celsiusë.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy