Rasti “Lidhja Ndërkombëtare”: Dëshmitari thotë se ka qenë i mashtruar dhe i ka dhënë 250.000 euro Jovanovskit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tensionet ishin të larta sot në seancën gjyqësore për rastin “Lidhja Ndërkombëtare”. Jovanka Stojanovska-Kuhar deklaroi se ajo i dha rreth 250.000 euro të akuzuarit të parë Bojan Jovanovski – Boki 13, duke shtuar se ajo mblodhi shumën e deklaruar të planifikuar për investim duke shitur tre apartamente.

Stojanovska-Kuhar pretendon se në këmbim ajo mori një ofertë nga Jovanovski për të punuar në “Lidhjen Ndërkombëtar” dhe iu referua një ngjarje solemne në Muzeun e Artit Bashkëkohor, i cili nuk kishte asnjë dyshim se ishte një mashtrim.

Gjykata dha një pushim për të qetësuar situatën pas deklaratës së Stojanovska – Kuhar. Jovanovski tha se dëshmitari po gënjente.

Boki-13 akuzohet në këtë rast për mashtrim dhe pastrim parash./Telegrafi/

Advertisement

Rasti “Lidhja Ndërkombëtare”: Dëshmitari thotë se ka qenë i mashtruar dhe i ka dhënë 250.000 euro Jovanovskit shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy