Mbetën të bllokuar në terrenin malor, blutë e Shkodrës shpëtojnë dy turistë francezë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbetën të bllokuar në terrenin malor, blutë e Shkodrës shpëtojnë dy turistë francezë

Dy turistë francezë kanë mbetur të bllokuar në një terren të thepisur malor, pranë përroit të Cutit në Shkodër. Policia njofton se një nga turistët e bllokuar në terrenin malor, kishte shfaqur probleme shëndetësore.

 

Fatmirësisht, blutë e Shkodrës kanë mundur të lokalizojnë vendodhjen e tyre dhe kanë shpëtuar turistët. Turisti që shfaqi probleme shëndetësore po merr ndihmë asistencë mjekësore në spitalin e Shkodrës, dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy