Rruga e Rinasit me një kalim; ARRSH: Bëhet trafik, udhëtarët humbin avionin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rruga e Rinasit me një kalim; ARRSH: Bëhet trafik, udhëtarët humbin avionin

Duke nisur  nga data 1 maj qarkullimi i  automjeteve drejt aeroportit te Rinasit do te jete vetem me nje sens levizjeje.

Thene ndryshe, kushdo qe deshiron te shkoje ne Rinas, duhet te ndjeke rrugen normale: Autostrade – Qafe-Kashar – Aeroport.

Advertisement

Ndersa ata qe vijne nga veriu drejt Rinasit, duhet te kalojne nga Fushe-Kruja ne Vore, me pas ne Qafe-Kashar, per t’u kthyer drejt Aeroportit, ose per te ardhur ne Tirane.

Autoriteti rrugor thote se urdheri do te jete ne fuqi per nje kohe te pacaktuar.

Advertisement

Vendimi lidhet me rritjen e ndjeshme te fluturimeve ne Rinas. Ky fakt ka shtuar fluksin e levizjes se automjteve, duke shkaktuar trafik dhe vonesa ne kapjen e orareve te fluturimeve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy