Uefa përjashton Juventusin nga Kupat e Europës, dënim edhe me 20 milionë euro gjobë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

UEFA ka vendosur të përjashtojë Juventusin për një sezon nga kupat e Europës për shkak të çështjes së fitimeve kapitale (plusvalencat).

 

Per kete arsye bardhezinjtë nuk do të jenë në start të Ligës së Konferencës 2023-2024.

 

Advertisement

Ne vend te “Zonjes se Vjeter” do te “peshkohet” Fiorentina, finaliste e sezonit te kaluar.

 

Po keshtu , torinizet jane denuar nga qeveria e futbollit europian edhe me një gjobë prej 20 milionë eurosh, 10 mln prej të cilave me kusht .

 

Advertisement

Në Torino, prej javësh ishin pergatitur per kete vendim.

 

Skuadra e Allegrit ne sezonin e ri do të përqendrohet kështu në kampionatin dhe Kupën e Italisë, duke u përpjekur të ndërpresë një seri dyvjeçare pa trofe.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy