Musk: ​ Automjetet e Teslas nuk mund të blihen më me Bitcoin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Elon Musk ka njoftuar që Tesla ka pezulluar blerjen e automjeteve me Bitcoin. Këtë lajm e bëri publik vetë shefi i kompanisë së makinave elektrike, Elon Musk me një postim në Twitter.

“Tesla ka pezulluar blerjen e automjeteve me Bitcoin. Ne jemi të shqetësuar rreth rritjes së shpejtë të përdorimit të lëndës djegëse fosile për rrjetin dhe transaksionet Bitcoin, veçanërisht…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy