Ana e padukshme e suksesit të madh, Kate Winslet: Fama pas Titanikut ishte e tmerrshme, zgjodha të jem në “hije”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ana e padukshme e suksesit të madh, Kate Winslet: Fama pas Titanikut ishte e tmerrshme, zgjodha të jem në “hije”

Kate Winslet e ka lidhur përgjithmonë emrin e saj me filmin fitues të çmimeve  Titanic , në të cilin ajo luajti kur ishte 22 vjeç.

Në një intervistë të fundit për revistën Porter, aktorja britanike fituese e çmimit Oscar zbuloi efektet negative të famës pas suksesit të filmit të James Cameron.

Winslet ishte tashmë e famshme për rolin e saj në filmin e vitit 1995  Sense and Sensibility , i cili i dha asaj nominimin e parë për Oscar për aktoren më të mirë dytësore. Megjithatë, gjërat ishin krejtësisht të ndryshme me sagën e Titanikut .

“Ndihesha sikur duhej të dukesha në një mënyrë të caktuar ose të isha një gjë e caktuar, sepse mospërfillja mediatike ishte aq e madhe në atë kohë, saqë jeta ime nuk ishte aspak e këndshme”,  tha Winslet.

Advertisement

“Gazetarët gjithmonë thonin se pas Titanikut mund të kisha bërë gjëra të mëdha, por unë pikërisht nuk e zgjodha këtë sepse të jesh i famshëm është e tmerrshme.”

Në të vërtetë, pas vitit 1997 dhe deri në suksesin e madh të  Eternal Sunshine of the Spotless Mind , Ëinslet mori pjesë në projekte të vogla filmike. Në asnjë mënyrë, natyrisht, ajo nuk e konsideron këtë film si një barrë për të.

“Titanik ende u jep njerëzve gëzim të jashtëzakonshëm. E vetmja herë që dua të fshihem është kur jam në një anije”,  pranon me humor aktorja, e cila gjithashtu tha për Podcast-in e Marc Maron se ishte ‘ngacmuar’ nga mediat britanike pas premierës së filmit.

Winslet, pas filmit të saj për jetën e Lee Miller , ka qenë sërish e angazhuar me të tilla projekte dhe në më pak se një muaj do të shohim mini-serialin e saj të ri satirik, Regjimi, në Max, ku ajo luan rolin e një diktatoreje./vizionplus.tv/

Advertisement

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Max (@streamonmax)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy