Kavaja feston me “Këngë Moj”/ Maratona e muzikës thyen monotoninë e mbrëmjeve në qytet

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kavaja feston me “Këngë Moj”/ Maratona e muzikës thyen monotoninë e mbrëmjeve në qytet

Kavaja ishte mikpritësja e radhës e maratona “Këngë moj 2023”. Produksioni i Vizion Plus dhe Promotor vazhdon kështu rrugëtimin e tij veror, duke përcjellë vlerat më të mira të muzikës folk përmes zërave më të njohur shqiptarë.

 

Nën kujdesin e kryetarit të bashkisë Kavajë, Fisnik Qosja, për 3 orë me radhë sheshi kryesor i qytetit u kthye në një skenë hareje.

 

Advertisement

Koncerti u hap nga grupi i burrave të Kavajës, për tu ndjekur nga emra të njohur të muzikës shqiptare.

 

 

ERIK LLOSHI

Advertisement

 

KENGETAR

 

Jam shumë i lumtur që jam këtu sot ashtu si në  çdo qytet tjetër.

Advertisement

 

 

IRMA LIBOHOVA

 

Advertisement

KENGETARE

 

Kam qenë ajo që e kam ndjekur këtë maratonë në ccdo qytet, nuk kam munguar asnjëherë, dhe do e ndjek deri në fund.

 

Advertisement

KASTRIOT TUSHA

 

KENGETAR

 

Advertisement

Është atmosferë e mrekullueshme, publiku shumë i dashur.

 

BESIANA MEHMEDI

 

Advertisement

KENGETARE

 

Është kënaqësi të ndajmë artin tonë me publikun.

 

Advertisement

Nga qyteti në qytet maratona “Këngë moj” ka tejkaluar dimensionet e muzikës, duke u shndërruar në një trashëgimi të vërtetë vlerash e ka thyer monotoninë e çdo qyteti që ka qenë pjesë e tij.

 

Por rrugëtimi nuk ndalet këtu, pasi sot në mbrëmje Vlora do të hap dyert për të mirëpritur maratonën “Këngë moj” ndaj të gjithë janë të ftuar të na bashkohen në festen e madhe të muzikës popullore shqiptare.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy