Kuvendi mban 1 minutë heshtje për Jorgo Papingjin, edhe Rama i jep lamtumirën: U prehsh në paqe!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kuvendi mban 1 minutë heshtje për Jorgo Papingjin, edhe Rama i jep lamtumirën: U prehsh në paqe!

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të Mjeshtrit të Madh Jorgo Papingji. Kërkesa u bë nga deputetja Mimi Kodheli.

Edhe kreu i qeveris, Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të poetit dhe tekstshkruesit të njohur.

“Lamtumirë maestro Jorgo Papingji, autori i teksteve të dashurisë në koleksionin e këngëve më të kënduara shqiptare. U prehsh në paqe”, shkruan kreu i qeverisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy