Nata e Eli Farës në “Këngë Moj”; më të mirat e muzikës korçare “ndezin” skenën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nata e Eli Farës në “Këngë Moj”; më të mirat e muzikës korçare “ndezin” skenën

Eli Fara, një tjetër artiste shumë e dashur për publikun ju bashkua skenës së “Këngë Moj” duke sjellë një atmosferë magjike nën tingujt e muzikës më të bukur popullore të të gjitha trevave shqiptare.

 

Këngëtarja, e cila ka një karrierë të gjatë në skenë, solli edhe një herë pranë publikut emocionet e çdo kënge, që nga nisja e rrugëtimit të saj artistik.

 

Advertisement

Po sigurisht fokusin kryesor e mbajti tek këngët e jugut e veçanërisht ato korçare.

 

ELI FARA

KËNGËTARE

Advertisement

 

“Jam shumë e lumtur që ndodhem në këtë format kaq interesant. me thënë të drejtën kam emocione sepse janë bashkëpunime me disa nga miqtë e mi këngëtarë që më herët nuk kam pasur bashkëpunime. të gjitha trevat shqiptare do te preken nga unë por mbi të gjitha këngët e jugut dhe ato të repertorit tim.”

 

Siç është kthyer tashmë në një traditë për spektaklin “Këngë moj” edhe Eli Farës iu bashkuan miqtë dhe kolegët e saj, një pjesë  e të cilëve i pamë për herë të parë bashkë në skenë.

Advertisement

 

Surprizë ishte edhe prania e artistes nga Kosova, Albina Kelmendi.

 

Ndërsa mbrëmja u mbyll nën ritmet e muzikës së Shqipërisë së mesme, ku Tirana dhe Korça u bënë edhe njëherë bashkë nga dy këngëtaret Manjola Nallbani dhe Eli Fara.

Advertisement

 

Të gjithë ata që nuk mundën ta ndiqnin “Këngë moj” dhe natën e Eli Farës do të kenë mundësi ta shohin të premten në orën 23:00 dhe të shtunën në orën 17:00.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy