Ndarja nga jeta e Liljana Cingut, Rama: La zbrazur fronin e “mbretëreshës” së valles shqiptare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndarja nga jeta e Liljana Cingut, Rama: La zbrazur fronin e “mbretëreshës” së valles shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të Liljana Cingut, e cilësuar si “mbretëresha” e valles shqiptare.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se  Cingu lë zbrazur fronin e mbretëreshës së valles shqiptare.

“Lamtumirë. Ikja e Lili Cingut lë zbrazur fronin e mbretëreshës së valles shqiptare. U prehtë në paqe”, shkruan Rama në Facebook.

Advertisement

Valltarja e njohur e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore Liljana Cingu ndërroi jetë në moshën 70-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar miku i saj valltari Genc Kastrati, i cili përmes një postimi në rrjetin social  ka shprehur dhimbje për humbjen e koleges së tij, teksa shton se performancat e saj do të mbeten në kujtimet tona si momente të paharruara dhe si një dëshmi e qartë e dashurisë së saj ndaj artit. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy