“Një dasmë e hatashme”/ Komedia e regjisorit Kiço Londo rrëmben duartrokitjet e publikut në Gjirokastër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Një dasmë e hatashme”/ Komedia e regjisorit Kiço Londo rrëmben duartrokitjet e publikut në Gjirokastër

Komedia “Një dasmë e hatashme” e sjellë në skenë nga regjisori Kiço Londo u duartrokit për dy ditë me radhë nga publiku gjirokastrit. Trupa e aktorëve dhuroi një shfaqje të bukur dhe me plot të qeshura, pas suksesit në disa qytete.

 

KIÇO LONDO-REGJISOR

 

Advertisement

Shkoi shumë mirë, mendoj që pas kësaj komedie do të vijmë me një monodranë

 

ERMIRA HYSAJ

 

Advertisement

Ndjehem shumë mirë, është hera e dytë që vij në Gjirokastër, kam interpretuar në shfaqjen e Jul Çezarit herën e kaluar

 

JULIAN DEDA

 

Advertisement

Çdo gjë ishte brenda pritshmërive sepse Gjirokastra e ka treguar që e do artin!

 

“Një dasmë e hatashme” përveçse një komedi e bukur, e shpejtë, me karaktere të fuqishme, me dialog brilant, përshkohet nga dashuria romantike.

 

Advertisement

Prodhim i Teatrit Shëtitës “Çajupi”, shfaqja teatrore këtë fundjavë do të zhvendoset në teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy