Një vlonjate që ‘shkund’ dasmat veriore, Adriana Koreta: Lidha kokën me shami

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Një vlonjate që ‘shkund’ dasmat veriore, Adriana Koreta: Lidha kokën me shami

Ajo ishte shkëputur nga Shqipëria prej vitesh dhe jetonte në Angli, vetëm pak kohë më parë u rikthye në vendlindjen e saj. Adriana Koreta, këngëtarja e njohur për zërin e saj të veçantë e për muzikën që i ka dhuruar publikut ndër vite, rikthehet në Shqipëri, aty nga ku nisi gjithçka.

 

 

Në një intervistë për “Vizionin e Pasdites”, këngëtarja tregon se si po e gjen veten sërish në vendlindje. Ajo ka rrëfyer edhe momente nga puna si këngëtare, ndërsa ka ndarë me publikun detaje lidhur me traditat që krahina të ndryshme kanë trashëguar ndër breza në dasmat e tyre. Ndonëse është nga Vlora, ajo sërish “shkund” dasmat veriore me zërin e saj.

Advertisement

 

Intervista e plotë:

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy