Poeti në gjendje të rëndë shëndetësore, reagon QSUT: Agim Doçi pësoi ishemi cerebrale

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Poeti në gjendje të rëndë shëndetësore, reagon QSUT: Agim Doçi pësoi ishemi cerebrale

Qendra Spitalore Universitare Nënë Tereza ka dhënë informacion zyratr pas shtrimit të poetit të njohur Agim Doçi në ambientet e këtij spitali.

Më herët familjarët konfirmuan për Vizion Plus se poeti Doçi ishte shtruar në spital.

Në reagimin e QSUT thuhet se menjëherë janë kryer ekzaminimet përkatëse dhe poeti i cili ka pësuar ishemi pontine ndodhet në gjendje të rëndë.

Reagimi i QSUT 

Advertisement

Agim Doci u hospitalizua në orët e para të mëngjesit në Shërbimin Neurovaskular, ku shfaqi në mënyrë të menjëhershme çrregullim të të folurit dhe pamundësi në ruajtjen e ekuilibrit!

Doci u referua nga Spitali Bashkiak i Pogradecit ku kishte ndodhur aksidenti vaskular cerebral!

Në QSUT u ekzaminua menjëherë me skaner/angioskaner dhe rezonancë koke.

Nga ekzaminimi u evidentua një ishemi pontine dhe cerebrale e djathtë.

Advertisement

Pacienti është në monitorim të vazhdueshëm në Qendrën Stroke, dhe prej orëve të para të mëngjesit ekipi i mjekëve dhe Prof. Alma Cani, drejtoreshë e QSUT po ndjekin ecurinë e pacientit i cili momemtalisht ndodhet në gjendje kritike për jetën./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy