35-vjeçari godet me thikë punëdhënësin e tij në lokal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
35-vjeçari godet me thikë punëdhënësin e tij në lokal

Greqi – Një 35-vjeçar që punonte sezonalisht në një kafene në Skiathos, goditi me thikë punëdhënësin e tij bashkëmoshatar.

“Fajin e kam unë për çdo gjë, është njeri shumë i mirë, nuk e di se çfarë më ka ndodhur, e kam goditur me thikë se kështu më ka ardhur”, tha 35-vjeçari dje në Autoforo.

Familja e autorit pohoi se prej dhjetë vitesh, pasi ka rënë nga lartësia, ai përballet me probleme të rënda psikologjike. Megjithatë, ata pranuan se ai nuk po merr trajtim.

35-vjeçarit nga një fshat i Fthiotidës iu kërkua të punonte për një sezon në një kafene në Skiathos dhe punëdhënësi me të cilin kishin lidhje familjare i rezervoi një dhomë në të cilën ai qëndronte me një punëtor tjetër.

Advertisement

Ai u fiksua se shoku i dhomës i vidhte rrobat dhe sendet dhe i fshihte në valixhen e tij.

Situata në punë kishte marrë një kthesë të keqe dhe punëdhënësi i tij përpiqej më kot ta qetësonte.

35-vjeçari deklaroi se kishte çrregullime ankthi dhe dëshironte të largohej nga ishulli.

Mbrëmjen e djeshme ai pretendoi se shoku i dhomës i kishte marrë dy këmisha. Telefonoi punëdhënësin dhe i tha se do ta hapte valixhen ta kontrollonte.

Advertisement

ka ndodhur një ngjarje e rëndë me 35-vjeçarin duke besuar se shoku i Pronari i kafenesë nxitoi menjëherë për ta takuar, i ra ziles dhe e thirri në trotuar, duke i shpjeguar se ishte e paligjshme hapja e valixhet. 35-vjeçari që nuk pranoi shpjegimet, kishte fshehur një thikë nga kuzhina dhe e kishte sulmuar duke e goditur në bark. Menjëherë pronari i kafenesë u dërgua në qendrën shëndetësore të ishullit dhe u largua me tre qepje, ndërsa 35-vjeçari hodhi thikën dhe u largua  por u arrestua nga policia./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy