40 fëmijët izraelitë me kokën e prerë/ Netanyahu: “Kjo egërsi nuk është parë kurrë”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
40 fëmijët izraelitë me kokën e prerë/ Netanyahu: “Kjo egërsi nuk është parë kurrë”

Tmerri i luftës nuk njeh kufi, madje as para fëmijëve të pafajshëm që flenë në shtratin e tyre.

 

Tërbimi i Hamasit kunder izraeliteve nuk i kurseu femijet ne Kfar Aza, ku ushtarët izraelitë thanë se kishin gjetu të paktën 40 fëmijë të vrarë mes dhjetëra viktimave.

 

Advertisement

Disa prej fëmijëve, madje edhe të porsalindurve, iu “pre koka ”, thanë ata të shokuar për televizionin izraelit, sipas një raporti të një reporteri të It24.

 

“Një masakër, një masakër e vërtetë” , përsërisin edhe gazetarët që vizituan Kfar Aza, në kufirin me Rripin, ku milicitë nga Hamasi dhe fraksionet e tjera palestineze u infiltruan gjatë natës mes të premtes dhe të shtunës. Në kibuc – i thanë zyrtarët e ushtrisë – u vranë dhjetëra, ndoshta qindra njerëz, duke përfshirë burra, gra dhe fëmijë: ishte një masakër.

 

Advertisement

Kryeministri Netanjahu e konsideroi ate qe kane kryer militantet e Hamasit se fundmi ne Izrael, sidomos masakren ndaj femijeve, nje sulm te eger qe nuk eshte pare kurre me pare.

 

Izraeli po pergatitet tashme per ofensive te plote ndaj Hamasit, teksa se fundmi ka mberritur ne Tel aviv edhe furnizimi i pare me arme nga SHBA.

 

Advertisement

300 mije trupa jane zhvendosur ne kufirin mes Izraelit dhe Rripit te Gazes.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy