Aksident ajror: Rrëzohet avioni me 133 pasagjerë më bord

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident ajror: Rrëzohet avioni me 133 pasagjerë më bord

Një avion boeing me 133 pasagjerë në bord është rrëzuar në Kinë. Avioni i përket kompanisë China Eastern Airlines.

Avioni që transportonte 133 pasagjerë nga Kunming në Guangzhou pësoi një aksident në rajonin e Guangxi dhe shkaktoi zjarr në male, njoftoi televizioni shtetëror kinez.

Avioni i përfshirë në aksident ishte Boeing 737 dhe numri i viktimave nuk dihet ender, tha CCTV. Ekipet e shpëtimin ndodhen në vendngjarje.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy