Akulli mbulon një qytet të tërë/ FOTO

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Akulli mbulon një qytet të tërë/ FOTO

Rajoni i Vladivostikut në Rusi është goditur nga një valë shumë e fortë ngrice që e ka kthyer zonën në një tokë akulli. E të mendosh që qyteti Vladivostokut është një nga portet më të rëndësishme të vendit.

Pas një të ftohti të madh dhe temperature ekstremisht të ulëta , shiu i rënë I shoqëruar pastaj edhe me ere të fortë, ka kontribuar në krijimin e një skenari të cuditshëm për syrin.

Shtresat e akullit kanë mbuluar makinat, pemët dhe cdo gjë tjetër në zonë.

Rreth 90 mijë rezidente në qytet kanë mbetur pa energji elektrike pasi strukturat e elektrifikimit kanë ngrirë plotësisht.

Advertisement

Po ashtu janë krijuar probleme të mëdha edhe në sistemin e transportit.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy