Alarm në Turqi, një person i armatosur sulmon një fabrikë, raportime për pengje

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alarm në Turqi, një person i armatosur sulmon një fabrikë, raportime për pengje

Punëtorët në një fabrikë “Procter & Gamble” në veriperëndim të Turqisë po mbahen peng nga një person i armatosur që duket se ka kryer sulmin për të protestuar kundër luftës së Izraelit në Gaza, sipas mediave turke.

Në veçanti, personi i armatosur, identiteti i të cilit nuk dihet, hyri me një armë në fabrikë në zonën industriale Gebze rreth orës 15:00 me orën lokale.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe zjarrfikëset.

Guvernatori i provincës është duke shkuar për në vendngjarje, njoftoi rrjeti televiziv privat NTV./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy