Alarm për bombë në parlamentin e Norvegjisë, deputetët vazhdojnë punën normalisht

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alarm për bombë në parlamentin e Norvegjisë, deputetët vazhdojnë punën normalisht

Parlamenti i Norvegjisë mori një kërcënim për bombë sot dhe policia rriti sigurinë rreth ndërtesës, duke bllokuar rrugët përreth.

Pjesëmarrësve në seancat dëgjimore publike që shikonin debatet brenda ndërtesës iu kërkua të largoheshin, ndërsa anëtarët e parlamentit vazhduan punën e tyre normalisht, duke përfshirë kohën e pyetjeve për ministrat, tha një zëdhënës i parlamentit.

Ne jemi në vend me disa patrulla për të siguruar Parlamentin dhe për të parandaluar çdo incident. Nuk kemi asnjë informacion deri më tani për ndonjë kërcënim ndaj palëve të treta”, tha një zëdhënës i policisë.

Policia e armatosur me pajisje kundër protestës vendosi hekura metalikë për të bllokuar hyrjen në ndërtesë, e cila ndodhet në qendër të Oslos, ku masat e sigurisë janë zakonisht më diskrete. Në Norvegji, oficerët e policisë zakonisht nuk mbajnë armë. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy