Arrestimi i 2 policëve në Kukës, Lleshaj: Ndarja nga ata që nuk e meritojnë nderin e të shërbyerit në polici do vijojë me rigorozitet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka përshendetur operacionin anti- drogë në Kukës, ku fokusin e ka vendosur te arrestimi i dy punonjësve të policisë.

“Policia e Shtetit, SHÇBA dhe Prokuroria finalizuan sot një operacion të rëndësishëm, në sajë të të cilit, krahas të tjerëve, u arrestuan edhe dy punonjës policie për përfshirje në veprimtari kriminale.

Procesi i ndarjes së Policisë nga ata që nuk e meritojnë nderin e të shërbyerit në radhët e saj do të vijojë me rigorozitet të plotë.

Policia është jo vetëm imazhi i drejtuesve të saj, por edhe i vetë shoqërisë. Si e tillë ajo duhet dhe do të jetë larg kujtdo që nuk i shërben me nder dhe angazhim interesit publik.

Advertisement

Përgëzime për këtë operacion të suksesshëm për Policinë, SHÇBA dhe Prokurorinë”, shkruan Lleshaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy