Avioni ushtarak rus rrëzohet afër Krimesë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Avioni ushtarak rus rrëzohet afër Krimesë

Një avion ushtarak rus u rrëzua sot në portin e Krimesë të Sevastopolit, tha guvernatori i rajonit i instaluar nga Rusia.

Reuters raporton se piloti arriti të dilte nga përpara rrëzimit, përmes sistemit urgjentë të shpëtimit.

Informacionet parabrake bëjnë me dije se piloti po merr ndihmë mjekëosre në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë nuk ka komentuar rreth raportimeve për rrëzimin e avionit ushtarak. Nuk ka ende asnjë informacion lidhur me shkakun e rrëzimit të avionit./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy