Belgjika i thotë “PO” vaksinimit të adoleshentëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Belgjika dha dritën jeshile për vaksinimin e të rinjve të moshave 16 dhe 17 vjeç.

 

Autoritetet shëndetësore belge thanë se kjo do të ndihmojë në rritjen e përqindjes së popullsisë së vaksinuar kundër COVID-19.

 

Advertisement

Objektivi i qeverisë belge është të vaksinojë 70% të popullsisë.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy