Burg me kusht për yllin e Real Madrid, Karim Benzema

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Burg me kusht për yllin e Real Madrid, Karim Benzema

Historitë e vitit 2015, kanë rikthyer Karim Benzema në qendër të kritikave, jashtë fushës së blertë.

Gjykata e ka dënuar me një vit burg me kusht dhe 75 mijë euro gjobë futbollistin francez.

Advertisement

Sipas vendimit sulmuesi është përfshirë në tentativën e shantazhit ndaj ish-bashkëlojtarit Valbuena me një kasetë me pamje filmike me përmbajtje seksuale.

Futbollisti i realit nuk ishte pjesë e gjyqit tre ditor në varsajë, por avokati i tij mohoi çdo akuzë ndaj lojtarit, ndërsa bëri të ditur se Benzema ka folur me valbuenën duke i quajtur kriminel ata që e shantazhonin.

Advertisement

Por kjo nuk ndikoi aspak në verdiktin final.

Për këtë, Benzema u la jashtë kombëtares së gjelave për 6 vjet.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy