Champions League në Tring/ Dortmund sfidon sonte yjet e Manchester City

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një duel tjetër interesant I mbremjes sonte te Champions League ne Tring ne oren 21:00 pritet të jetë dhe ai mes  Manchester City dhe Dortmund .

Qytetarët kanë treguar se janë favoritët kryesorë për ta fituar kërtë kompeticion kjo dhe nga statistikat që në 7 ndeshjet e fundit  nuk kanë pësuar asnjë gol nga ana tjetër sezoni i gjermanëve është tepër zhgënjyës deri në këto momente dhe mund të përkeqësohet dhe më shumë në rast të një eleminimi për këtë arsye Dortmund do të vazhdojë dhe më tej ëndrrën në këtë kompeticion .

Sa i përket ornganikës së skuadrës, anglezët vijnë në këtë sfidë pa asnjë mungesë dicka që gëzon pa masë teknikun Guardiolës ndërsa probleme ka për gjermanët  që duhet të bëjë llogaritë pa Sancho, Dan-Axel Shcmelzer apoo Aleks  Vitsel .

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy