COVID-19 në Itali/ Mbi 2 mijë të infektuar dhe 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
COVID-19 në Itali/ Mbi 2 mijë të infektuar dhe 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2.772 persona të infektuar me Covid. Fatkeqësisht nuk e kanë fituar betejën me virusin 37 qytetarë.

Numri aktiv i infektimeve, në të gjithë territorin Italian është 80.451. Në të gjithë spitalet e vendit fqinj, janë të shtruar aktualisht 2.552 pacientë, ndërsa në njësitë e kujdesit intensive ndodhen 367 persona.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy