Deputeti dhe bashkëshortja e tij vriten me armë zjarri në Ekuador

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Deputeti dhe bashkëshortja e tij vriten me armë zjarri në Ekuador

Deputeti 34-vjeçar i Ekuadorit, Cristian Nieto dhe bashkëshortja e tij kanë humbur jetën në mënyrë tragjike, si pasojë e të shtënave me armë zjarri.

Mediat e huaja raportojnë se deputetit fatkeq u qëllua për vdekje në Ekuador pak minuta pasi dha një intervistë në një cirk plot me fëmijë.

Nga të shtënat me autorë ende të paidentifikuar, përveç Nietos, mbeti i vrarë edhe gruaja e tij dhe një person tjetër, ndërsa u plagos një gazetar.

Nieto njihej në Ekuador me pseudonimin Rescate (shpëtimi në spanjisht), sepse u kishte ofruar ndihmë disa njerëzve, shumica prej tyre të varur nga droga. Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy