Deputeti i opozitës së re, letër SPAK: Hetoni politikanët, mos u gënjeni nga deklarimi i pasurisë. Hetimi të fillojë nga vilat

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deputeti i opozites se re ne Kuvendin e Shqiperise, Andi Permeti i eshte drejtuar me nje leter SPAK, ne 28-vjetorin e vrasjes se Giovanni Falcone, heroi i Antimafias ne Itali.

Ne leter, ai kerkon nga SPAK te nise hetimin kryesisht per “kedo politikan qe ka 30 vite qe shkaterron kete vend”, perfshire gjithe familjaret e tyre.

“Mos u genjeni nga deklarimi i pasurise. Hetoni vet ne e doni kete vend, ne doni drejtesine por mbi te gjitha nese nuk jeni dhe ju njesoj si ata”- shkruan ai.

Leter e hapur per SPAK:

Advertisement

Ne 28 vjetorin e vrasjes se Giovanni Falcone.

“Ndiq leket dhe do te gjesh mafian”.

Giovanni Falcone.

Sa e thjeshte po pate guxim dhe do drejtesi!

Advertisement

Fillo hetimin kryesisht per kedo politikan qe ka 30 vite qe shkaterron kete vend. Hetimi eshte i thjeshte. Rroga dhe te ardhurat e deklaruara qe kane:

 1. Politikani
 2. Gruaja/burri
 3. Femijet
 4. Nusja/dhendri i politikanit.
 5. Familjaret e politikanit deri te kushurinjte e pare
 6. Familjaret e gruas/burrit te politikanit deri te kushurinjte e pare.

Heto a i justifikojne te gjithe keta persona me rrogat dhe te ardhurat nder vite:

 1. Shtepite.
 2. Vilat.
 3. Tokat.
 4. Makinat luksoze.
 5. Llogarite bankare.
 6. Aksionet neper kompani dhe bizneset e ndryshme.
 7. Pagesat me qindra mijera euro per shkollimim e femijeve neper bote.
 8. Pushimet perrallore te tyre dhe te femijeve te tyre.
 9. Shpenzimet mujore per shofere/shoqerues/zyra.
 10. Kredite qe kane marre dhe menyren si i kane lare.
 11. Investimet e vogla ne bashkepunim me bizneset qe me pas i jane shumfishuar nga fitimet.

Kini guxim!

Sado ti kene fshehur, sado ti kene pastruar leket e fituara, kane vjedhur, rrembyer dhe perlare kaq shume leke te taksapaguesve shqiptare nder vite, sa diku do kene lene gjurme, diku do ti kene shpetuar pa i fshehur.

Advertisement

Mos u genjeni nga deklarimi i pasurise. Hetoni vet ne e doni kete vend, ne doni drejtesine por mbi te gjitha nese nuk jeni dhe ju njesoj si ata.

Shqipetaret presin shume nga ju.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy