Detajet e reja në biografinë e Mbretit Charles, Princeshë Diana u bë gati të anulonte martesën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Detajet e reja në biografinë e Mbretit Charles, Princeshë Diana u bë gati të anulonte martesën

Biografja Ingrid Seward do të nxjerrë në treg librin e saj të ri në mes të muajit, këtë herë me temën e Mbretit Charles dhe marrëdhënies me nënën e tij, Elizabeth II.

Sipas një fragmenti nga libri My Mother and I, botuar në Daily Mail, Princesha Diana donte të anulonte martesën e saj me Charles një muaj para se të bëhej për shkak të asaj që ndodhi gjatë ditëlindjes së 21-të të Princit Andrew.

Konkretisht, biografja raporton se gjatë festës së ditëlindjes, ku edhe këndoi Elton John, Mbreti aktual e kaloi gjithë mbrëmjen duke injoruar në mënyrë të dukshme të fejuarën e tij, duke u përpjekur të fliste me sa më shumë njerëz, sipas Seward.

“Diana ishte e dëshpëruar. I fejuari i saj kishte qenë në Amerikë ditët e fundit dhe nuk ishte në dispozicion për të kërcyer me të. Duke qenë se ndihej bosh nga emocionet, filloi të kërcente në ritme të furishme me burra të ndryshëm dhe më në fund vetëm”, shkruan ajo.

Advertisement

Ditëlindja e Princit Andrew u festua në qershor 1981 dhe sipas Elton John ishte “disco më e qetë në botë” pasi mbretëresha Elizabeth ishte e pranishme dhe askush nuk donte ta ofendonte atë me sjelljen e tyre.

Në një moment, sipas Seward, ndihmësi i shërbëtorit Mark Simpson e vuri re Dianën të rraskapitur dhe të humbur në mendime, duke kërcyer ngadalë. Pas pak, në të gdhirë, e reja u nis për në shtëpinë e babait të saj, duke u ndjerë shumë e inatosur për atë që kishte ndodhur.

Kur ajo i shpjegoi babait të saj saktësisht se çfarë ndodhi, ai u ndje i neveritur. Ai e siguroi atë, megjithatë, për situatën dhe theksoi se nuk do të ishte e drejtë të divorcohej nga Charles pak para dasmës.

Më në fund, Diana e la të atin ta bindte, pavarësisht asaj që kishte ndodhur atë natë. Të dy u martuan përfundimisht më 29 korrik 1981 dhe u divorcuan në 1996. Çfarë do të kishte ndodhur nëse Diana nuk do ta kishte dëgjuar të atin? Anglia do të ishte një vend shumë ndryshe sot dhe ndoshta Diana do të jetonte e lumtur diku me një familje tjetër. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy