Donte të vriste gruan pasi dyshonte se e tradhtonte me italianin/ Shqiptari qëllon për vdekje vajzën e mitur që hyri për t’i ndarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Donte të vriste gruan pasi dyshonte se e tradhtonte me italianin/ Shqiptari qëllon për vdekje vajzën e mitur që hyri për t’i ndarë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e para të kësaj të shtune në Itali.

 

Një 45-vjeçar me origjinë shqiptare ka vrarë vajzën e tij 16-vjeçare dhe një italian 51-vjeçar, Massimo De Santis, në Torremaggiore, në zonën e Foggia në Itali.

 

Advertisement

Mediat italiane traportojnë se vrasësi i dyshuar është babai i viktimës 16-vjeçare. Bëhet fjalë për një 45-vjeçar shqiptar, bukëpjekës, i cili tashmë është ndaluar nga karabinierët.

 

Autori donte të vriste gruan e tij, pasi dyshonte se e tradhtonte me italianin, por vajza e mitur është future në mes, ku dhe ka pasur fatin tragjik.

 

Advertisement

Menjëherë pas vrasjes së vajzës, ai goditi edhe italianin.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy