Dramë njerëzore ne Rusi/ Helmohen nga alkooli, 34 të vdekur, 7 në gjëndje të rëndë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dramë njerëzore ne Rusi/ Helmohen nga alkooli, 34 të vdekur, 7 në gjëndje të rëndë

34 persona kanë humbur jetën në rusi pas një helmimi masiv, që dyshohet të jetë shkaktuar nga alkooli.

Mediat vendase kane bërë të ditur se 67 persona kanë shfaqur simptomat e helmimit. 34 prej tyre kane humbur, ndërsa 7 te tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Advertisement

Policia ka sekuestruar dy mijë shishe alkool, pasi ka konstatuar prezemncen e metanolit.

Autoritetet kanë  arrestuar 10 persona të akuzuar për prodhimin dhe shitjen e alkoolit të paligjshëm.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy